Każdy dom, do którego człowiek się wprowadza, trzeba w jakiś sposób zaaranżować. Łatwiej jest, jeśli ktoś ma własny styl, wie czego chce. Występuje wielka różnorodność domów. Wnętrza wykonane są na różne sposoby czasem z gustem, czasem nie. Jeśli chodzi o projektowanie wystroju małych wnętrz, główną rolę z pewnością odgrywa kolor. Jego właściwy dobór wpływa na całość. Każda przestrzeń jest zróżnicowana, stąd do każdej trzeba podchodzić indywidualnie.

W małym metrażu świetną opcją jest użycie jasnych barw. Dzięki odbijaniu się światła, optycznie można powiększyć mieszkanie. Bardzo modna jest monochromatyczność. Biel zawsze będzie gościć w mniejszych pomieszczeniach. Nie muszą to być tylko ściany, bo każde wyposażenie. Dzięki temu uzyskuje się lekkość. Biały kolor świetnie współgra z kolorem szarym. Chcąc jednak użyć kolorów, w małych pomieszczeniach najlepiej stosować farby w kolorystyce zimnej, np. zielony lub niebieski. Dzięki nim pomieszczenia będą wyglądały na bardziej przestronne. Sufit mimo wszystko powinien zostać w bieli.

Żeby wywołać efekt większej przestrzeni w małym metrażu, dobrym pomysłem okazuje się zawieszenie lustrzanych płaszczyzn i wprowadzenie innych szklanych elementów wystroju. Decydując się na lustra do małego wnętrza, warto unikać barokowych, ciężkich ram. Gładkie fronty mebli z dużym, połyskiem również będą świetną opcją. Aby powiększyć przestrzeń mieszkania dobrym rozwiązaniem, zamiast osobnej kuchni, jest połączenie jej z salonem.

Całą powierzchnię małego mieszkania trzeba zaaranżować w taki sposób, by była ona korzystnie wypełniona. Meble na wymiar to doskonała opcja. Zamontowanie przesuwnych drzwi tak ze pozwoli na oszczędność miejsca.

Minimalizm w małej powierzchni mieszkaniowej dzisiaj jest w cenie. Warto zrezygnować zatem z zasłon na rzecz rolet. Lampy stojące można wymienić na LED-y. Nadmiar wszelkich zbędnych przedmiotów może oddawać efekt chaosu, który nie jest wskazany. Żeby małe mieszkanko było komfortowe, trzeba tylko ciekawego pomysłu i użycia niekonwencjonalnych rozwiązań, żeby dom był przytulny i przyjemny, aby nie odstraszał gości.